Başa dön
Arduino yu Kim Buldu

Arduino yu Kim Buldu? Kim İcat Etti?

ARDUİNO’NUN MUCİDİ’NİN MASSİMO BANZİ OLDUĞUNU BİLİYOR MUYDUNUZ? GELİN BİRLİKTE TANIYALIM…

Arduino yu kim buldu? Sorunuzun cevabı işte tam burada. “Massimo Banzi” en popüler ve açık kaynaklı donanım ve yazılım platformu olan Arduino’nun mucidi’dir.

 

Arduino’yu kim icat etti? Arduino’nun Kurucuları

Arduino’yu icat eden kurucu 4 ortak tarafından kurulmuştur. Bu ortaklar ise başta Massimo Banzi olmak üzere David Cuartielles, Tom Igoe ve David Mellis’tir. Arduino’nun gelişimi İtalya’da bulunan Etkileşim Tasarımı Enstitüsü İvrea’ da başlamıştır. Arduino günümüzde sıkça tasarlanan teknolojik aletlerin (El Yapımı Robot,Uçak ve Dron) tasarımların da beyin görevi üstlenir.

Arduino Projeleri için Hemen Bağlantıya Tıklayıp Göz Atabilirsiniz.

 

Basit Arduino Tasarımı

Arduino Tasarımı

Arduino Ne Demek? Ne Anlama Gelir? Kelime Anlamı

Arduino Ne Demek ve Ne Anlama Gelir? diye merak ediyorsanız; Arduino Türkçe kelime anlamı, manası ise “Güvenilir Dost, Arkadaş” anlamına gelmektedir. Güvenebiliceğiniz bir tasarıma sahip olmasından dolayı arduino, yaptırmak ve uygulamak istediğiniz bütün komutları eksiksik bir şekilde yerine getirecektir. Arduino ile birçok proje yapılabilir. Tek ihtiyacımız olan kodlama ve programlamadır. Arduino sayesinde insanların yararına kullanılan birbirinden güzel teknolojik aletler insan yaşamını rahatlatmaktadır.

 

                                               Arduino Mucidi Massimo Banzi’nin Proje Sunumu

 

 Arduino mucidi Massimo Banzi kendini arduino da geliştirerek;

  • Prada
  • Artemide
  • Persol
  • Whirpool
  • V&A Müzesi
  • Adidas 

gibi müşterilere danışmanlık yapmıştır.

 

                                                     Massimo Banzi’nin 3D Yazıcılar Konulu Sunumu

 

Massimo Banzi İtalya da ki ETEI da 4 sene doçent olarak çalıştı. Banzi konuk olarak gittiği her yerde yaptığı projeleri anlattı ve atölye çalışmaları öğretti. Massimo müşterileri için yaptığı projelerde Milano ve Londra’ da bir yazılım mimarı olarak uzun yıllar çalıştı. O’Reilly tarafından yayınlanan kitap “Arduino ile Başlarken”’dir. Kitabın yazarı ise Massimo dur. İtalya da ki Arduino’nun ilk tasarım ve üretim yeri FabLab’ı açtı.

 

                                                                   Fablab Görünümü 

Arduino, 3D yazıcılardan elde edilen çıktılar sayesinde boş bir robot iskeletine takılarak beyin görevi üstlenir. Genellikle 3D yazıcılar dan robot parçaları elde edilir. Çıkan parçalar temizlenip kullanılıcak hale getirilir ve o robotun gerekli parçaları yazıcılardan çıkan parçalara monta edilir ve son olarak da beyin görevi alan arduino sisteme monta edilir. Evet Massimo Banzi yaptığı bu projeyle tüm dünya da ciddi bir bilinirliğe kavuştu. Tamamiyle insanlığın yararı için geliştirdiği bu projeden dolayı kendisine teşekkürlerimizi iletiyoruz. Bir gün sizlerde Banzi gibi insanlık yararına projeler yapmak isterseniz geç kalmış sayılmazsınız değerli okurlarımız…

 

Sizde Hemen Tüm Arduino Çeşitlerine Göz Atmak ve En Ucuz Fiyatlara Satın Almak İsterseniz Hemen Maker Dostu Robotik Marketi Ziyaret Etmek İçin BURAYA TIKLAYIN…

ROBOCOMBO

 

İnsan imkansızı başarabilir sözü yetersizdir;Çünkü insan imkansızın da ötesine ulaşabilir”

Nikola Tesla