Başa dön
Arduino Nedir?

Arduino Uno R3 Nedir?

 

Arduino UNO R3 Nedir ?


Arduino uno r3, kendine has ve kolay Arduino kodlama(Arduino IDEdiliyle programlanabilen geliştirme kartı olarak üretilmiştir. Arduino Uno R3 fiyat olarak en uyguna ve arduino uno r3 diparduino uno r3 smdarduino uno r3 ch40 gibi tüm arduino çeşitlerimiz ile sitemizde sizleri bekliyor.

Arduino, dahili programlamayı geleneksel yöntemlerden daha kolay hale getiren mikrodenetleyici barındıran bir platformdur.
Arduino çeşitleri, bilgisayaranıza usb yoluyla bağlayıp Arduino IDE arayüzünü kullanarak dilediğiniz şekilde kodlama yapabileceğiniz bir platformdur.
Üstelik bunun için programlama dillerini bilmenize de gerek yok. İnternet üzerinde hali hazırda açık kaynak olarak kod paylaşımı yapan(yani kopyala yapıştır yapabileceğiniz) bir çok site var.

 

Arduino‘nun sadeliği ve kullanım kolaylığı sayesinde kapalı sistemleri programlama artık çok daha kolay. Donanım programlama için satın almak istediğiniz kartlar birkaç yüz dolar’a mâl olmaktadır. Arduino uno r3 ise özellikle klon versiyonu olarak sadece 4-5 dolar karşılığında sizin olabiliyor.

  

arduino uno r3 klon

 

 

 Arduino IDE

 Arduino tüm dünya da neden bu kadar çok tutuldu?

Arduino, geliştirme kartı programlamaya giriş engelini büyük ölçüde ortadan kaldırdığı ve ucuz olduğu için kullanışlıdır. Mevcut açık kaynaklı araçlar sayesinde, saatler veya günler yerine dakikalar içinde uygulamalar kodlayabilirsiniz. Öğrenme süresi artık eski sistemlere oranla çok daha düşüktür. Bu da daha fazla insanın arduino programlamayı öğrenmesini teşvik etmektedir.

 

Arduino uno r3, tüm beceri seviyelerindeki bir topluluğu teşvik etmeye ve fikirlerini geliştirmelerine ve paylaşmalarına izin vermek için tasarlandı. 

 

 

Arduino Her Zaman Açık Kaynaklıdır

Arduino platformu açık kaynak olduğundan ve milyonlarca insanın dahil olmasına izin verildiğinden, çok sayıda açık kaynaklı proje / kod paylaşımı çeşitli siteler de paylaşılmıştır.

Arduino sadece kod olarak açık kaynaklı değildir, aynı zamanda donanım olarak da açık kaynaklıdır. 

 arduino uno r3 rev

 

Arduino‘nun tam olarak ne olduğunu umarım bir nebze anlatabilmişizdir. Arduino uno r3 versiyonu ile güncellenmiştir ve her zaman farklı versiyonları geliştirilmektedir.

 

Her zaman en ucuz arduino çeşitleri yine Robocombo‘da sizi bekliyor olacak.

 

 

Arduino Projeleri 

Arduino projeleri ile servo motorları kolay bir şekilde kontrol ederek 17 dof insansı yürüyebilen robotlar veya örümcek robotlar yapabilirsiniz. DC motorları kontrol ederek Kendi uzaktan kumandalı arabanızı yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra sağlık alanında takip-kontrol sistemleri geliştirebilir, kendi özgün arduino projelerinizi çok düşük maliyetlerle hayata geçirebilirsiniz. 
Arduino projeleri için hayaletveyap.com sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

 

 

  

 

İşlemci olarak ATmega328 ‘i kullanan arduino uno r3 klon, orijinal çipi sayesinde Tak – Çalıştır kolaylığı ile kullanabilirsiniz. Ek olarak arduino uno r3 yakma ihtimalinize karşı üzerindeki entegreyi söküp atarak yenisini temin etmeniz halinde ürünü kullanmaya devam edebilirsiniz. Ayrıca arduino uno r3 ch340 sökülebilir yapısı sayesinde pic projelerinizde kullanılmaya uygundur.

 

 

Arduino Linkleri

————————————————————-

– Arduino Projeleri ile Neler Yapılır –

– Arduino Uno R3 Datasheet –

– Arduino Download (Arduino Programlama Dili) –

————————————————————-

 

arduino-uno-r3-pinout


Arduino Uno R3 Özellikleri


. Mikrodenetleyici : ATmega328

.  Çalışma Gerilimi : +5 V DC

.  Tavsiye Edilen Besleme Gerilimi Aralığı : 7 – 12 V DC

.  Besleme Gerilimi Kapasite Aralığı : 6 – 20 V

.  Dijital Giriş / Çıkış Pinleri : 14 tane (6 tanesi PWM çıkışını destekler)

.  Analog Giriş Pinleri : 6 t

. Giriş / Çıkış Pini Başına Düşen DC Akım : 40 mA

.  3,3 V Pini İçin Akım : 50 mA

.  Flash Hafıza : 32 KB (0.5 KB bootloader için kullanılır)

.  SRAM : 2 KB

.  EEPROM : 1 KB

.  Saat Frekansı : 16 MHz

. 68.6×53.4 cm

Arduino Uno  fiyat olarak en uygun fiyat avantajı ve arduino uno r3 dip, arduino uno r3 smd, arduino uno r3 ch40 çeşitleri en ucuz fiyata her zaman ROBOCOMBO‘da.

arduino uno r3

 

Güncel Teknoloji Haberleri ve Ne, Nedir? Yazılarımız için Hemen Tıklayın.